Yüz şeklinize uygun gözlük seçimi

Yüz şeklinize uygun gözlük seçimi

Satın alınacak gözlüklerin numaralı olması veya güneş gözlüğü olması durumunda, yüz şekli için uygun olan modelleri seçmek ve kişiliği yansıtmak ve yüz çizgilerine uyacak gözlükler seçmek önemlidir. Dikkat çekmemeniz gereken en önemli şey, gözlüğünüzün boyutlarının ne büyük ne de küçük yüzünüzde olmasıdır. Hem konforlu hem de şık bardaklar için, özellikle yüz özelliklerini tanıyarak bir tercih yapmak zorundayız. Yüz şekliniz oval, kare, kare olabilir.

Moda modelleri tercih etmek gözlük seçmek meselesidir, ancak gözlük seçiminde göz önüne alınması gereken en önemli şey, yüz yapısına uygun gözlük modelleri seçmektir. Seçilen gözlük çerçevesinin boyutları, yüz boyutlarıyla orantılı olmalıdır.

Yüzlerce şekle uyan bardak seçme hilelerinden bazılarını bilmek, daha uygun fiyatlı modeller almanıza ve gözlük seçerken daha iyi kararlar almanızı sağlar.

Oval bir yüz hattınız varsa, tüm modelleri kolayca kullanabilirsiniz. Yine de çok yuvarlak modeller tercih etmek iyi bir fikirdir. Yüz oval olduğu için, yuvarlak çerçeveli model yüz şekli için uygun olmayabilir.
Güneş gözlüğü seçerken, açılı ve düşürme modeli oval yüz şekli için çok daha uygundur.
Yuvarlak yüzlü yapıya sahip insanlar yuvarlak modellerden kaçınmalı, açısal çerçeveler ve daha kalın göz kayışları tercih etmelidir.
Açılı yüz yapılı insanlar için gözlük seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, daha yüz hatları çizgileri gösterecek gözlük çerçevelerini tercih etmesidir. Çerçeveleri yuvarlatılmış camları seçmek, onları keskin çizgileri olan açısal yüzeylerden daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır. Üçgen çerçeve camlar açısal yüz türleri için de uygundur.
Açılı yüzler için bardak seçerken gözlük çerçevesinin üstten alta kadar derinliğe sahip olması önemlidir. Ayrıca, açısal çizgileri olan yüzlerin üzerinde kullanılacak gözlüklerin saplarının olabildiğince ince olmasını sağlamaya özen gösterilmelidir.
Kare yüzlü binalardaki insanlar için, kare yüzlü olanlar gibi daha pürüzsüz yüzleri gösterecek modellere geçmek faydalıdır. Kare yüz yapısı için en uygun gözlük modelleri yuvarlak gözlükler ve gözlüklerdir.
Kare yüzlerin dikkat etmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri seçilen gözlüğün büyük boyutlu bir model olmamasıdır.
Kare bir yüze sahip olanlar, seçtikleri gözlüklerin gövdelerinin kalın olduğundan emin olarak daha fazla seçim yapma ihtimali daha yüksektir. Yani yüzünü daha uzun gösterebilirsin.
Üçgen yüzler alt çerçevesi olmayan gözlüklere daha uygundur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir