Topuklu ayakkabı alırken önem vermeniz gereken detaylar

Topuklu ayakkabı alırken önem vermeniz gereken detaylar

Topuklu ayakkabıları kullanmak da kadınlar için bir durum göstergesi olarak düşünülür, çünkü sizi daha uzun boylu, daha zayıf ve daha şık görünen topuklu ayakkabılar da kendinize olan güveninizi artıracaktır. Bununla birlikte, çoğu zaman ayakkabılarınızın satın aldığı topuklarla rahatsızlığa neden olabilecek sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Bazı zor noktaları fark ederseniz, satın aldığınız topuklar hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Yüksek topuklu ayakkabı aldığınızda nelere dikkat etmelisiniz? İşte size yardımcı olabilecek 8 ayrıntı:

1- Akşamları ayakkabı alışverişinizi yapmalısınız.

Ayaklarınızın şişmesi gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz, çünkü gün boyunca ayakkabılarınız sürekli. Yeni satın aldığınız ayakkabıların ayaklarınız üzerinde daha sıkı olduğunu görebilirsiniz. Bu, ayakkabıların ayağınızı çarpmasına neden olur ve ayağınızla yürürken sorun yaşarsanız kaçınılmaz olur. Bu nedenle akşamları ayakkabı alışverişinizi yapmak daha doğru olacaktır. Böylece günün sonunda ve günün sonunda ayakkabılarınızında dinlenebilirsiniz.

2- Ayakkabı denerken iki çift de denemeye çalışın.

Birçok kadın ayakkabı alırken sadece çift doğru ayakkabı denemektedir. Birçok kişi doğru olanın yeterli olduğunu ve her iki ayak da eşit seviyede olduğunu düşündüğünden, birçok kadın ayakkabı çiftlerinden birinin bacağa tamamen uyduğunu ve diğeri küçüldüğü bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız ve gün boyunca yaşadığınız sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorsanız, ayakkabı alışverişiniz sırasında her iki ayakkabıyı da denemenizi önemle tavsiye ederiz.

3- Kısa ve geniş topuklu ayakkabıları seçin.

Yüksek topuklu yürüyüşler birçok kadın tarafından ip üzerinde yürümek olarak tanımlanabilir. Özellikle ince, çok yüksek topuklu ayakkabılara gelince, bu durumun ciddi rahatsızlıklara neden olduğunu görmek mümkündür. İlk önce ayak bileği burkulması gibi sıkıntılara neden olacak ayakkabılar yerine daha geniş ve daha kısa topuklu ayakkabı seçmeniz daha uygun olacaktır.

4- Keskin burunlu ayakkabılardan uzak durun.

Yapısına göre, ayaklarınızın geniş topuk bölümünün dar olduğunu görebilirsiniz. Sivri burnu olan ayakkabılarınızı kullanırsanız ve parmaklarınızın küçülmesine neden olabilir, bu aylar gün boyunca çok acı verici hale gelebilir. Bu nedenle ayaklarınızın doğal şeklini korumak ve daha rahat hareket etmek için sivri ayak ayakkabılarından uzak durmak daha iyidir.

5- Ayakkabıların iç yapısı önemlidir.

Ayakkabılarınızı giyerken bir süre sonra gerilebilirsiniz. Bu gerginlikle, yürürken ayakkabınızın içinde kullanılan kaygan malzeme sizi zor durumda bırakacaktır. Özellikle uzun günler için çok kötü bir seçim olacaktır, çünkü zor olmasına rağmen büyük bir ayak ağrısı yaşamanıza neden olacaktır. Bu bağlamda ayakkabı satın alırken iç mekan yapısına dikkat etmekten yararlanacaksınız.

6- Ayakkabı parmaklarının yüksekliğini not edin.

Parmaklarınızın parmaklarınızın geleceğinin ucundaki ayakkabının içine tam olarak oturmasına izin vermek mümkün olmalıdır. Ayak parmaklarınız inşaat nedeniyle parmaklarınızdan biraz daha yüksek. Yani topuklarınızın parmaklarınızı koruyacak kadar yüksek olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor.

7 – Ayağınızı havaya kaldırmaya dikkat edin.

Topuklarınızı ve diğer tüm ayakkabılarınızı aldığınızda ayaklarınızın havaya uçması gerçeğine özellikle dikkat etmelisiniz. Ayaklarınız her zaman ayakkabılarınız üzerinde olacağından, gün boyu ayakkabılarınız arasında hava bulunmasını sağlayacak yüksek topuklu ayakkabı modellerini seçmenizden yararlanacaksınız.

8- Ayağınızı doğru ayakkabıları seçmenizi sağlayın.

Her kişinin ayak işleri farklı olabilir. Bu nedenle, ayakkabı seçiminizde, ayağınızın çıkış şeklini akılda tutmak ve uygun ayakkabıları almak iyi bir fikirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir