Stil sahibi olmak

Stil sahibi olmak

Bir stil sahibi olmak marka ve moda giymekle alakalıdır. Oluşturulan stilin vücudunuza, kişiliğinize karşılık geldiğine dikkat ederek bir stil oluşturmanız gerekir. Vücudunuzun şekli ve vücut türünü bilmek, size uygun bir stil oluşturmak açısından çok önemlidir.

Stil stilinizi oluştururken stilin bir bütün olmasına izin vermeyin. Stil oluştururken saç, makyaj, kıyafetler, aksesuarlar, yürüme, duruş, konuşma, oturma, kaldırma gibi tüm ölçütler eşlik etmeli ve uyumlu olmalıdır.

Bütçenizi harcamaktan ve giymek zorunda kalınmaktan kaçınmak için gardırobunuza klasik parçalara yatırım yapın. Çoğu kadın alışveriş yaparken kendilerini kaybederler. İhtiyacın olmayan bir kıyafet bile olsa yedek olmayacak.

Alışveriş yaparken 5N1K kuralını unutmayın.

Ne alıyorum
Ne giyeceğim
Ne için giyeceğim
Nereye giderim?
Ne zaman giyeceğim
Ve K … kaç artık?

Elbiselerini seçerken ve giyerken renkleri doğru kullanın. Renklerin etkilerini inanın, her rengin kendine özgü anlamı vardır.

Seçilen kıyafetler yakışıklı, makul derecede uygun, estetik açıdan güzel ve rahat hissetmelidir. Gevşediğinizden sonra rahat edemeyeceğiniz bir kıyafetle istediğiniz kadar şık olun. Bir kıyafetin kalitesini belirleyen şeyler, kıyafetin desen ve kıyafetidir. Kıyafetleriniz olduğunda bu üç özelliğe önem vermeye özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir