Mutsuz iseniz değişim için 3 etkili adım

Mutsuz iseniz değişim için 3 etkili adım

Onun kararıyla onun bakış açısını değiştirmek mümkündür. bu değişimin yaşaması gerektiğini ve bu değişimin “kendi” kararlarıyla gerçekten bir irade olduğunu anlaması gerekir …

Sizi tanımak, karar vermek ve karar vermek …

Kişisel farkındalıkla başlayan bir değişim yolculuğu … Bir kişi, bakış açısı veya davranışının olumsuz etkilerle karşılaştığını deneyimledikten sonra yaşarsa ve kendisi de bazı değişiklikler yapması gerektiğini düşünüyorsa o zaman / davranış şekillerini değiştirebilecek ve değiştirebilecek, ve /

Yetmişli yıllarda sadakat olarak adlandırılan şey yedinci sırada yer alıyor, ancak bu çok önyargılı bir yaklaşım … Herkes hata yapabilir, herkes yanlış davranış tarzına girebilir, ancak bunun anlamına gelmediği anlamına gelmez Tüm hayat boyunca kalır.

Bir kişi yanlışlıkla gözlemlediği stratejilerle kendine zarar verip vermediğinin farkındaysa ve bu durumda memnuniyetsizlik yaşıyorsa ve yaşarsa bu akışı durdurduğunu söyleyebilir. Mevcut davranış modelleri veya perspektifler pozitif sonuçlar vermezse, değişim ortaya çıkabilir.

Seçimler ve fırsatlar

Seçimler ve fırsatlar; hayatınızın nasıl geçeceğini etkiliyor. Kişinin yaptığı kararlar kendi hayatının akışını belirleyebilir. Birisi kendi hayatını istediği gibi yönetebilir.

Sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz. Hayatı ritmik olarak dengeli tutmak için her kişi bu değişikliklerden nasıl olsa alabilir.

Böyle bir olay gerçekleşecek veya bir süre geçecek; Bu süreçte, bir kişi isterse, değiştirme kararı alabilir. Mevcut stilinizin hayatınızı etkileyemediğini ya da istediğiniz yaşam kalitesini elde edemediğinizi fark etmenizi sağlayabilir. Bu yaşam kalitesi dengede olduğunda, mutlak kişinin payı da vardır.

Hırslı, açık ve istekli olmak; Değişimi başlatmak ve geliştirmek için iki önemli faktör …

Her insanın farklı kişilik yapıları vardır. Bazıları öğrenme ve değişime açık, diğerleri daha kapalı. Bazıları değişmeye isteklidir, bazıları korkudur, değişime direnirler. Karakter yapısı değişmez, ancak davranış ve perspektif değiştirilebilir. Bu, kişinin sezgisiyle ilgili bir değişikliktir.

Bölgede yaşayan ya da davranış modellerine alışmaya çalışan insanların çoğunun yaşam konforunu bozacağı düşünülmektedir. Bu durum aslında kişinin değişmesi için bir engel teşkil eder.

Bununla birlikte, mevcut durum belki de istenen kadar iyi değil; ya da belki çevrelerindeki insanlar onun durumundan memnun değildir.

Her koşulda burada, kendi iç dünyasına tamamen indiği, kendisi ile objektif bir biçimde analiz ettiği, öncelikle kendisiyle bağlantı kurabileceği ve davranış seçimlerinden ne kadar memnun kaldığı veya memnun olmadığı yer burasıdır; Değişiklik gerektirebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir