Köşe koltuk seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Köşe koltuk seçiminde dikkat etmeniz gerekenler

Küçük oturma odalarında ve oturma odalarında genellikle tercih edilen köşe koltuklar da konforlu oldukları kadar işlevseldir. Özellikle dar alanlar için ideal bir alternatif olan köşe koltuklarını seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. İç dekorasyon şirketi ile çalışmayacaksanız ve kendi tarzınızı seçecekseniz, bu öneriler sizin için.

Koltuk modeli evinizin stiline uygun olmalıdır

Evinizi klasik bir tarzda yatırırsanız, klasik çizgide köşe takımlarını seçebilirsiniz. Modern ve sade dekorasyonu düşünüyorsanız, koltuk tipi köşe koltukları sizin için uygun olacaktır. Spor salonu ve şık havasıyla kanepe koltukları oturma odaları için ideal bir seçimdir. Konsepte bağlı olarak salonlarda modern veya klasik çizgi köşe koltukları kullanılabilir.

Yer uygun renklerde olmalıdır

Koltuğun rengi ve deseni köşe koltuklarının seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Bir renk seçerken, odanın boyutunu göz önüne almanız gerekir. Dar alanlarda daha düz desenli ve açık renkli bir koltuk seçebilirsiniz, böylece geniş ve geniş gösterebilirsiniz. Daha geniş alanlarda daha koyu renkler kullanabilirsiniz.

Ayrıca köşe koltuğunuzun diğer eşyalar, halılar ve perdeler ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Yararlı olmalı

Bazı köşe koltukları, konforları ile son derece kullanışlıdır. Özellikle yatağa ve saklama alanına dönüştürmeniz gerektiğinde oldukça basit bir model sunuyor. Bu çok amaçlı köşe koltuklarını oturma odasında kullanabilirsiniz. Salonlarda modelleri daha modern ve şık bir çizgide seçebilirsiniz.

Geniş alanlarda nasıl kullanılır?

Köşe koltuğu, büyük bir oda kullanıldığında yalnız bırakılmamalıdır. Kuaför, orta masalı gibi asistanlardan yardım almak kesinlikle gereklidir.

Seçtiğiniz köşe koltuğu için puf, tabure, taban standı ve tekli koltuk kullanabilirsiniz.

Kaplamalar ve dikişler düz olmalıdır

Seçili köşe koltuğunun iskeletini ve köşe dönüşlerini inceleyin ve kumaşın bu alanlarda iyi bir şekilde kaplandığından emin olun. Köşe koltuğunun köşeleri iyi bir şekilde birleştirilmeli ve yapıştırılmalıdır.

Köşe koltuğunuzun dikişlerinin ve vücut bölümlerinin pürüzsüz olmasına dikkat edin. Desenli bir döşeme kumaşınız varsa, desenlerin ortalanmış olduğundan emin olun. Minder esnektir ve sandalyenize tamamen uyar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir