Kış dekorasyonuna yönelik aksesuarlar

Kış dekorasyonuna yönelik aksesuarlar

Kış gelince, akla ilk önce battaniyeler, kalın çoraplar, sıcak kahve, soğuk bir his, bir şömine akla gelmektedir. Bu dönemde, kış mevsimi dolapların arkasından öne doğru yavaşça başlar. Kendimizi kışa hazırlarken, kendi arzularımıza göre evlerimizi kışa hazırlayabiliriz. Bazen bu hazırlıkları yaparken fikir sahibi olmamız gerekir.

Evlerimizi süslerken, kış süslemeleri için aksesuarlar kullanmak çok daha elverişlidir. Kışa hazırlıklarınızı önceden yaparsanız; kış geldiğinde evinizi rahatça süsleyebilirsiniz. Evinizde kış havası yaratmak istiyorsanız, bu havayı bütün eve mi yoksa belli kısımlara mı yansıtacağınıza karar vermelisiniz.

Yatak odası için kış dekor elementleri
Kış dekorasyonunun uygulanmasında en çok yatak odası ve oturma odası tercih edilmektedir. Çünkü kışın evde en fazla vakit geçirilen yerler var.

Kışın yatak odasına canlılık kazandırmak isterseniz, önce örtücüğünüz yazlık çarşafları ve kapakları değiştirerek başlamalısınız. Daha canlı ve ince kumaştan yapılmış bu malzemeler yerine, kış ihtiyaçlarınıza daha uygun kalın ürünler koymalısınız. Yatak örtülerini ve yastık kılıflarını kış temaları ile geçirmeyi ve kalın battaniyeyi geyik veya çam ağacı deseniyle kaplayarak başlayarak kışınıza yatağını hazırlayabilirsiniz. Böylece kendinizi kışın soğuk almaya hazırlarsınız ve dekorasyonunu değiştirerek yatak odasında farklı bir atmosfer yaratacaksınız.

Kış mevsiminin sembolü olan geyik figürini, yatak odasında komidinine yerleştirebilir ya da kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuar ürünlerinden biri olan yatak odasında küçük bir çam ağacı figürini kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde yeşili koruyan çam ağaçları, evinize sıcak bir görünüm verir. Bu şekilde, sıcak mevsimlerin en ufak çapında sıcaklık varsa, odanızı almış olursunuz.

Salon için kış dekor elementleri
Salondaki dekoratif ısıtıcı olarak kullanılan soba veya radyatör yerine yatak odasından daha süslü olması gerekiyor, daha şık bir elektrikli ısıtıcı satın almayı deneyebilirsiniz. Ya da eski günlerini evinizde tutmak istiyorsanız, şöminenizi soba veya şömine yanına koyarak güzel bir dekorasyon resmi oluşturabilirsiniz.

Özenle koyduğunuz ahşapların yanına orta boy bir çam ağacı yerleştirerek odanızı renklendirebilirsiniz. Kış dekorasyonu aksesuarlarındaki mumları kullanmak istiyorsanız; şamdanlar ve şamdanlar cam ile verilen farklı bir güzellik yakalayabilir veya mum boyutuna uygun yaşlanmış görüntüler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir