Grip ile savaşmanın yolları

Grip ile savaşmanın yolları

Aslında, bu savaşı çok daha kısa sürede yapmak ve grip sorunundan kısa sürede kurtulmak mümkündür.

İşte gsizmlerle savaşmanın 8 etkili yolu.

1- Beslenmeye özen gösterilmesi: Grip, vücudunuzun rahatsız olmasına neden olan ilk şeydir, çünkü vücudunuz dirençli değildir. Aynı şekilde, vücudunuzun beslenmeye özen göstermesi gerekecek, çünkü hastalığın dayanıklı olmadığı için hastalığın daha uzun sürmesini sağlayacaktır. Grip sırasında şeker ve işlenmiş gıdaların alımını durdurmak özellikle gereklidir. Balık, yağsız et ve yumurta, özellikle sebze ve meyveler gibi doğal gıdalarla beslenmek sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

2. Alkol kullanmayı bırakın: Her koşulda çok fazla miktarda alkolün vücuda zararlı olmasına rağmen, grip ve soğuk algınlığı varlığında alkol tüketimi iki katına çıkar. Senteziniz bağışıklık sisteminizin alkol sentezi sırasında çok zayıflamasına neden olur, bu da iyileşme sürecinizin uzamasına neden olur. Dolayısıyla, hastalık sırasında alkol tüketiminden uzak durmanın yararı olacak.

3- Kalabalık ortamlardan kaçının: Körüklerin daha hızlı yayılması için kalabalık ortamlara ihtiyacı var. Bu kalabalık ortamdan uzak durmak hem sizin hem de henüz hastalanmamış olanlar için büyük önem taşıyor. Böyle ortamlarda kalmanız, daha fazla kir ve mikrop ile karşı karşıya olduğunuz anlamına gelir ve bu iyileşmenizin gecikeceği anlamına gelir.

4- Ellerinizi sık sık yıkamaya özen gösterin: Gün içinde en çok kullanılan uzuv ellerdir. Dokunduğunuz her yerde kir ve mikropların bulunabileceğini düşündüğünüzde, bir el hastalığı bulma şansınız% 70 oranında artacaktır. O

5 – Bol miktarda su tüketmeye özen gösterin: Grip bir ateştir, vücudun yangınla savaşması sırasında su kaybı iyileşme hızınızın düşmesine neden olur. Ayrıca, toksik atık olarak adlandırdığımız toksinler de dışarı atılır ve bunların mikrokanallarda birikmesini ve birikmesini önlemenin en kolay ve en etkili yolu bol miktarda su tüketmektir. Hastalık sırasında yanınızda kalan suyu özlemiyorsanız, yakında mikropullerden kurtulacaksınız.

6- Uyku konusunda dikkatli olun: Normal bir kişi için günde 7-8 saat uyku için yeterli olacaktır. Uyku esnasında enerjiyi korumak ve tüm sistemleri kendiliğinden yenilemek mümkün olacaktır. Bununla birlikte, hasta insanlar için daha fazla zamana ihtiyaç vardır. Bu bakımdan, dinlenmeye özen gösterilmesi, hastalığınızın daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

7- Hala durun: Tabii ki gün boyunca dinlenmek için büyük bir önlem var. Ancak kendinizi yatağınıza tamamen kaptıramayacaksınız. Bu bakımdan, hala ayakta kalmanız gerekmeyecek ve elinizden geldiğince çok hamle yapmanın yararı olacak. Yavaş yürüme, gerinme ve esneme hareketleri gibi küçük hareketlerin bağışıklık sisteminizi daha hızlı tepki vereceği ve dokulara taze oksijene izin vermesi için zaman zaman yatırılırsınız.

8- Doktorunuz tarafından verilen ilaçların ve vitaminlerin düzenli olarak alınmasına dikkat edin: Şiddetli grip hastası iseniz ve birkaç gün içinde kalkmak istiyorsanız, dikkat ederken doktora gitmeyi ihmal etmemelisiniz. Tüm bu konulara. Doktorunuz tarafından verilen antibiyotikler ve vitaminler yüzünden daha hızlı iyileşirsiniz ve ilaçlarınızı düzenli ve atlamadan kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir