Göz altı morlukları ile savaşın

Göz altı morlukları ile savaşın

Daha genç olan ve daha güzel görünmek isteyen kadınlar, göz altı çürüklerinden kaçınmak için ellerinden bir gelenek oluştururlar. Göz altı bölgesine dikkat edildiğinde ve bakımın doğru şekilde yapılması durumunda, yaşını gizlemek ve daha genç ve daha iyi görünmek mümkün olabilir.

Gözlerin altında oluşan morluklar çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bunlar, uykusuzluk, yorgunluk, aşırı sigara tüketimi, yaşlılık, aşırı stres ve yanlış beslenme sayılabilir. Bazı durumlarda, bir yer altı çürüğü, bir hastalığın anlatıcısı olabilir.

Peki, göz altı çürükleri ile mücadele yöntemleri nelerdir?

Düzenli uyku gözler ve gözler için çok önemlidir. Günde en az 7 saat yatmak iyi bir fikirdir. Uykusuzluk, gözlerinizin altında şişer ve çürüklerin oluşmasına neden olur.
Çay poşetleri rahatlatıcı gözler için kullanılabilir. İki çay torbasını sıcak suda birkaç dakika bırakın, sonra buzlu suyu aldıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve göz kapaklarınıza koyun. Gözlerinizin bu sayıyla dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca gözlerin etrafındaki koyu halkalardan kurtulmanın yanı sıra şişmiş gözler şişmeyecek de mümkündür.
Başka bir çözüm, gözleri çürükleri azaltmak için günlük buzlu su veya buz ile gözleri sıkıştırmaktır. Bu açıdan bu sorunun çözümü olabilir.
Zeytinyağı her yerde. Ayrıca karın altı için de kullanılabilir. Zeytinyağında bir parça pamuk koyduktan sonra, bu pamuklu karanlık insanlara gözlerin altına koyarak 10 dakika beklemek çürüklerin azaltılmasında etkili olur.
Rezene göz altı sorunları için de çok yararlıdır. Bunun nedeni, rejenerasyonda bulunan A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve kükürt rezervuarı, göz altı poşetleri ve çürüklerin yok olmasını mümkün kılmaktadır. 1 tatlı kaşığı rezene yaprağı, 1 çay kaşığı suyla iyice kaynatıp gözlerin etrafında süzüldü ve 15 dakika bekletildi. Son adım olarak, göz kısmı yıkanır ve ılık suyla kurutulur.
Gözlerin altındaki çürüklerden kurtulmak için papatya banyosu yapmak da yararlıdır. Bir kaşık kurutulmuş papatyayı bir bardak kaynar suya koyun ve 20 dakika bekletin. Filtreleme işleminden sonra pamuklu suya pamuk daldırılır, pamuk göz kapaklarında bırakılır ve 10 dakika bekletilir. Kurutulan pamukların tekrar ıslatılması gereklidir. Yorgun gözler bu işlemle dinlenirken şişme, kızarma ve yanma giderilebilir.
Salatalık, göz sağlığı bakımında da kullanılabilir. Kabuklu ızgaralı salata buzdolabında bırakıldıktan sonra gözlerin ve göz kapaklarının altına soğuk pamuk yardımı ile uygulanır ve on beş dakika bekletildikten sonra uygulanan alanlar iyice yıkanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir