Evlenmek İçin En İdeal Yaş

Evlenmek İçin En İdeal Yaş

Evlenmek İçin En İdeal Yaş Aralıkları

Kadınların ve aynı zamanda erkeklerinde sorunlarından birisi olan yaş problemleri günümüzde de etkilerini gösteriyor. Peki kadınlar evlenmek için en ideal yaşını nasıl öğrenebilirler? Gelin bu soruya birlikte cevap arayalım.

Kadınların evlilik yaşlarını belirlemeleri için öncelikle yaşam tarzına,hayallerine ve kariyerlerine odaklanmaları gerekmektedir. Düşünce yapısına göre değişen evlilik yaşları kadınlar için başlıca sorunlardandır. Hayatını çalışmaya ve kariyer yapmaya odaklamış biri için en ideal evlilik yaşı, yapılan anketler sonucunda 25 ila 30 yaş aralarında sonuçlanmıştır. Okuldu, iş hayatıydı ve ideal eş bulma zamanıydı derken gelinen yaşın 25-30 yaş arası olması dikkat çekiyor. Kariyer planlamaları yapan kadınların en ideal evlilik yaşı 25 ve 30 yaş aralıklarıdır. Kadınlar bu yaşlarda hem kariyerlerini devam ettirdikleri gibi hemde evliliklerini sürdürebilmektedirler. Kariyer yapmayı ön planda tutan bir kadın için erken evlilik hem yanlış bir seçim olacağı gibi hemde doğru bir zamanla olmayacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşan kadınlar genel olarak kariyerlerine devam edememekte sorun yaşamakta yada kariyerlerine nokta koymaktadırlar.

Kariyer yapmayı planlamayan kadınlar için evlilik;

Bu tür kadınlar için evlilik ön plandadır. Kadınlar için kariyerin ikinci planda olduğu evlilik ve kariyeri birlikte yürütebileceğini düşünen kadınlar genelde evliliği ilk aşamaya alırlar. İlk aşama olarak evlilik daha sonrasında kariyer düşünen kadınların en ideal evlilik yaş ortalamaları yine yapılan bir ankette 22 ile 27 arasındadır. Bu yaş aralıkları eğitimini tamamlamış fakat kariyeri düşünmeyen veya daha sonrasında yapmak isteyen kadınların en ideal evlenme yaşıdır. Bu yaşlar kariyer dışında evlilik hayatına önem verenlerin en ideal evlilik yaşlarıdır. Eğer sizler içinde kariyer ikinci planda ise 22-27 yaş aralarında, fakat kariyer ön planda ise 25-30 yaş aralarında en ideal evlilik yaşınızda evlenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir