El bakımı ile ellerinizi mutlu edin

El bakımı ile ellerinizi mutlu edin

Kurutulmuş dikkatsiz işleyici, yaşınızı benden daha eski gösteren yaşlanmış bir görüntü görüntüler. Ellerle ilgili bir sorun da lekelenmiştir. Bu lekeler yaşlanmadan veya güneşten veya bazı hastalıklardan kaynaklanabilir.

İyi bakımlı ellere sahip olmak istiyorsanız, el bakımınızı güzellik rutinine ekleyin, sizin için hazırladığı tavsiyeleri kontrol edebilirsiniz.

Eller ihtiyaç duydukları ağları karşılamadığında, ellerde çatlamaya başlarlar ve cilt elastikiyetini kaybeder. Su cilt için çok önemlidir. Deride kurutulduğunda eller kurur. Günde en az 2 litre su tüketmek, vücudunuzun sağlığı için elleriniz kadar önemlidir. Her gün düzenli su tüketirken, elinizdeki su miktarının azaldığını göreceksiniz.

Elle bakım evde doğal yöntemlerle kolayca yapılabilir. Doğal malzemeler için el bakım maskeleri mevcuttur. Sizi elinde kir ve ölü katmanlardan kurtarmaya ve kuru ellere karşı önlem almak için evde yapabileceğiniz basit bir soyma maskesini paylaşalım. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Bu maske için 4 bardak süt ve 2 patates gerekir. Patatesleri kaynadıktan sonra, bir kulübe çatalıyla ezin ve süt ilave edin ve karıştırın. Karışımı ellerinize uygulayın ve bir esneme filmi ile sarın. Maske tamamen soğuk olduğunda, ılık suyla temizleyin.

Lemon pürüzsüz ve lekesiz kolları sağlayacaktır. Evde limonu kullanarak doğal maskelerdeki ve eldeki çatlakları kaldırabilirsiniz. Elle limon suyu ile soymak oldukça kolaydır. Bunun için 1 tatlı kaşığı sirke, yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı tuz yeterlidir. Tüm malzemeleri bir kaseye koyduktan ve karıştırdıktan sonra, iki elini iki veya üç dakika elle masaj yaparak masaj yaptıktan sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın. Sonra kuru ciltler için nemlendirici krem ​​iyice nemlendireceksiniz. Bu soymayı haftanın bir günü ellerinize uygulayabilirsiniz.

Elindeki en yaygın sorunlardan biri kahverengi lekelerdir. Eldeki bu kahverengi lekelere uygulayabileceğiniz doğal çözümler vardır. Bunlardan birini paylaşalım.

Bir çorba kaşığı yoğurt ve iki çorba kaşığı limon suyu bir kapta karıştırılacak ve daha sonra elinizdeki kahverengi lekeler üzerine karıştırılacak ve karışım ellerinizi kuruttuktan sonra ellerinizi soğuk suyla iyice yıkayacaksınız. Bu kadar basit.

Ellerinizi korumak isterseniz, çok soğuk veya çok sıcak su koymayınız, daima ılık suyla yıkamaya özen gösterin. Elleriniz su ile temas ettikten sonra nemlendirici krem ​​uygulamayı ihmal etmeyin. Bir nemlendirici krem, evde daima görebileceğiniz bir yerde saklanabilir ve dışarıda bir tane de çantanızda taşıyabilirsiniz.

Tırnakların da bir görünüme ihtiyacı var. Tırnaklarınızı fırça veya limon kabuğu ile fırçalayabilirsiniz. Tırnaklarını limon kabuğuyla ovursanız, hapşırmalarını önleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir