Doğru insan nerede?

Doğru insan nerede?

Doğru kişiyi ararken doğru insanın olması … Kendine yeterli olamayan ya da kendi hayatında tamamlanıp kendisini tamamlayamayacak birini beklemek, mutsuz ve kapıyı açan tek kişidir. beklenti ilişkisi,

Sağlıklı ilişkiler olarak tanımlayabileceğimiz başka bir terim; Karşılıklı sevgi ve saygıdeğer değişimlerin sağlanabileceği ilişkiler, uyum ve uyum bir kişinin hayatının birçok yönünü kesinlikle etkileyebilir. Peki bu ilişkilerin yapısı kararsızsa ve sağlıksız geçim kaynağı kişinin sağlığını etkiliyorsa, ruhsal dengesizlik ve hayatının birçok alanı olumsuz etkilenirse ne olur?

Çoğu insan yalnız bir yaşamı tercih etmez. Öte yandan, bir endişe noktasından sonra, beklentiyi çok düşük tutabilen ve insandan mahrum edebilen bir ilişki modeli ya da bir şekilde bir ilişki olan bir ilişki, bir şekilde ilişki yapısı ile sürdürmeye çalışmaktadır düşüncenin.

Aşkın rasyonel olduğu düşünülmese de aslında “gerçekçilik” sevgisini sonsuza dek süren faktörlerden biridir … Neden diyorsun; anı fiziksel anlamda etkilemek veya paylaşmak zaman içinde sevginin kalıcılığını kaybeder. Ve uyum gerçekten önemlidir; Her insan her insanı yakalayamaz. Gerçek şu ki; Ödeyebileceğinizden daha yüksek beklentileri besleyerek bir kişinin ortaya çıkmasını beklemek gerçekçi değildir …

Davul dengelemek için sana bile söylemedi mi? Uyumsuz bir insan, zevkleri, bakışlarının yönü, yaşam biçimlerinin alçakgönüllülüğü, ortak bir noktada buluşamayacakları kişi ne kadar mutlu olabilir, Belki de dengeyi bulduğunda kendisinden daha rahat hissedebilir .

Gerçekçilik bölümünün başka bir yönü de var; bir insanın kendine benzeyemeyeceği, ancak onunla yüz yüze kalması uğruna kimliğinden farklı bir kimlik dayatmaya çabaladığı gerçeği, gerçekçi davranamamanın olumsuz etkilerini ortaya çıkaracaktır.

Ya gerçek kişiden kurtulmaya çalışan kişi bundan bıkıp yorulacak ya da diğer taraf gerçek olanı anlayacaktır.

Biri bir ilişki olduğunda, hayatımda biri varsa ya da hayatımda biri varsa … yalnızca mutluyum

Veya hiç olmuyorsa …

Bir kişinin ilişkisinin yokluğu; Yukarıdaki iki antlaşma ile veya daha kötü bir ilişki ile yaklaşmaktan daha iyidir.

Sağlıklı bir ilişkiye dayanan kısa bir çekim değildir …

Güçlü hisler beslenebildiğinde bir derneğe yatırım yapmaya istekli olamazsanız, sorumluluk almaya veya sorumluluklarınızı yerine getirmeye hazır değilseniz, adım atmadan çok düşünmelisiniz. Onu ve diğerini hayal kırıklığına uğratmamak için …

Aradığım gibi birini bulamayacağımı söyledim, her şeyden daha emin olmalıyız:

Ne istiyoruz? Bir ilişki, evlilik için ne bekliyoruz?

Ne tür bir rüya görüyoruz?

Ne tür bir ilişki bizi rahat, huzurlu ve mutlu hissettiriyor?

Düşündüğümüz kişi için aynı kriterlere mi sahibiz?

Bir dernekin güçlü ve evliliğe yatırım yapmaya hazır olduğunu düşünüyor muyuz? Peki ya biz?

Bir insan ihtiyacına mı benziyoruz yoksa gerçekten bizlerin hayatımızdaki insanlar mıyız?

Sağlıklı bir ilişki kurmak için kriterlerimiz var mı? Diğer kişinin elinde var mı?

Karşılıklı saygı …

Güven…

Sanırım farklı kimliklere sahip olabilirsiniz …

Özveri…

Dürüstlük…

Sağlıklı iletişim …

Birbirinize kendi kişisel alanınız için bakım yapın …

Fiziksel ve kafa uyum …

Bunlar, herkesin bildiği fakat zaman zaman uygulamada başarısız olabilecek karşılıklı ve gerekli değiş tokuşlardır.

Sağlıksız bir ilişkide bunlar eksik veya bazıları eksik. Ve sağlıksız ilişkide, işkence yapan ve diğer tarafı kötüye kullanan en büyük sebeplerden biri olan kıskançlığın miktarını ayarlamak olanaksızdır.

Doğru kişiyi ve uygun bir ortak bulmaya gerçekten özlem duyuyorsanız, bu noktada yapılabilecek en öncelikli şey her şeyi kadere, şansa, böyle bir insanın eksikliğine bağlamaktır, ne istediğimizi gerçekten ne istiyor , arzularımızın ne kadar gerçekçi olduğunu ve ne aradığımızı, bir anda ve hepimiz neyle birlikte olabiliriz.

Arzulanan bir ilişkinin seyrini çizmenin en sağlıklı yolu, belki de kişinin kaybetme korkusu ve ilişkinin başında halkın beklentilerini paylaşması korkusunu terk etmektir. Gelecekte ortaya çıkabilecek hayal kırıklıkları açısından …

Bir insanı sevmek için yeterli değildir; bu duyguları, yaşamak, yaşamak ve doğru paylaşmak isteği ve tadıyla paylaşmak gerekiyor. Bu paylar doğru olduğu sürece gerçek bir ilişki yaşamak çok güzel ve evlilik de çok güzel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir